:: Události 11. 5. 2005 ::

:: Události 11. 5. 2005 :: - Podezřelé hospodaření u husitů

:: Přímý odkaz na web ČT ::

Moderátorka Událostí Iveta Toušlová: „Spory mezi věřícími v Církvi československé husitské sílí. Její bývalý farář a jeden z kritiků Jaroslav Bajer totiž obvinil jejího hlavního revizora Karla Patočka z machinací. Říká, že si sám pro sebe vypůjčil státní peníze určené na opravu kostelů a uzavřel nevýhodné pronájmy. Vyhrocenou situaci v církvi má řešit koncem června mimořádný sněm v Praze.“
Redaktor: „Jaroslav Bajer byl farářem husitské církve do ledna 2003. Jak tvrdí, do doby než upozornil na machinace Karla Potočka v hradecké diecézi, například na to, že církevní byt, za který neplatí, dál k pronajímání, i když nesmí.“
Jaroslav Bajer, bývalý farář CČH: „Provozuje ubytování pro studenty a neplatí žádné daně a vlastně veškeré peníze si nechává pro sebe.“
Redaktor: „Karel Potoček řekl, že si od studentů bere jen peníze na chod domácnosti, asi 40 000 ročně.“
Karel Potoček: „Každý má právo využívat svůj byt jak uzná za vhodné.“
Redaktor: „To je církevní byt.“
Karel Potoček: „Ale prosím vás, to jsou zase spekulace.“
Jaroslav Bajer: „Pan Potoček se polekal a ty peníze jako srdnatý dárce tedy vrátil církvi. Bylo to 150 000.“
Redaktor: „Zdaněných?“
Jaroslav Bajer: „Nezdaněných.“
Redaktor: „Karel Potoček podnikal, ale soud prohlásil na jeho majetek konkurz. Nyní je hlavním kontrolorem hospodaření celé husitské církve, kterou stát ročně dotuje částkou 75 milionů korun.“
Jaroslav Bajer: „Další věc, na kterou jsem poukázal, byla půjčka ze státních peněz na opravu církevních objektů a prostě pan Potoček si opravoval svůj vlastní byt.“
Redaktor: „Karel Potoček přiznal, že si od církve půjčil 200 000 korun.“
Karel Potoček: „Půjčku mám od církve ze sociálního fondu.“
Telefonuje Jan Schwarz, patriarcha Církve čs. husitské, Praha: „Problémy královéhradecké diecéze se již na půdě ústřední rady šetřily a bohužel zůstaly viset ve vzduchoprázdnu.“
Redaktor: „Bývalý farář husitské církve Bajer chce požádat úřady, aby hospodaření v hradecké diecézi zkontrolovaly. Vlastimil Weiner, Česká televize, Hradec Králové.“

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function MySQL_Connect() in /DISK2/WWW/cirkev-online.cz/www/sloupek/novinky.php:6 Stack trace: #0 /DISK2/WWW/cirkev-online.cz/www/knihovna/ct_2005_05_11b.php(54): include() #1 {main} thrown in /DISK2/WWW/cirkev-online.cz/www/sloupek/novinky.php on line 6